Czasownik frazalny ‘Cut out’

… co to właściwe są czasowniki frazalne, phrasal verbs?

Czasowniki frazalane to prawdziwa zmora osób uczących się języka obcego. Zaraz, zaraz… co to właściwe są czasowniki frazalne czyli w języku angielskim phrasal verbs? To takie wyrażenia, które składają się z dwóch bądź trzech komponentów czyli czasownika i przyimka lub przysłówka. Przykładem takiego czasownika w języku angielskim jest czasownik ‘cut out’. Dlaczego czasowniki cut out sprawiają tak dużo trudności podczas nauki języka? Bo przyimek bądź przysłówek zmienia całkowicie podstawowe znaczenie czasownika i jeden czasownik frazalny może mieć kilkanaście znaczeń.

W filmie przedstawię dziś 4 różne znaczenia czasownika cut out z przykładami. Akcja filmu umiejscowiona jest na pokładzie samolotu i to tak jakby kontynuacja historii jednego z moich wcześniejszych filmów ‘Angielski w podróży samolotem’, więc drogi czytelniku, jeśli jeszcze nie miałeś okazji go zobaczyć to tutaj jest szansa nadrobić zaległości: https://goreckaanna.pl/business/angielski-w-podrozy-samolotem/

Jeśli czasowniki frazalne sprawiają Ci trudność to zachęcam do odwiedzenia mojego fanpage’u https://www.facebook.com/goreckaannapl, gdzie znajdziesz mnóstwo wpisów objaśniających w przystępny sposób przeróżne znaczenia czasowników frazalnych.

Rozpocznij naukę angielskiego już dziś

© All rights reserved

Made with ❤ by goreckaanna.pl