Co ma wspólnego spanie z kłamaniem?

Oczywiście nie mam nic złego na myśli, porozmawiamy chwilę o ciekawostkach związanych właśnie z tymi zagadnieniami. Jestem po raz pierwszy w nowej roli! Koniecznie zobacz film

Czy kłamanie i leżenie ma coś wspólnego ze sobą w języku angielskim?  Tak i dużo! 

Czy kłamanie i leżenie ma coś wspólnego ze sobą w języku angielskim? Yyyyy, tak i dużo!

Zanim obejrzysz ten klip przypomnijmy sobie co to czasowniki regularne i nieregularne w języku angielskim. Czasowniki regularne i nieregularne pojawiają się po raz pierwszy na lekcjach języka angielskiego kiedy uczymy się czasu przeszłego czyli Past Simple i od tego momentu pojawiają się co raz częściej na lekcjach, bo są potrzebne do czasu Present Perfect, Past Perfect czy też do tworzenia strony biernej albo tak zwanego Causative Have. 

  Czasowniki regularne to takie, które otrzymują końcówkę -d/ed ,             czyli np. stay – stayed albo bake – baked. Czasowniki nieregularne zaś to takie, których uczymy się na pamięć i znajdziemy je na ostatnich stronach praktycznie każdego podręcznika. Ok. szybka powtórkę tworzenia form czasownikowych mamy za sobą. 

No to do dzieła…. Zobacz koniecznie klip by się dowiedzieć co łączy kłamanie i leżenie w języku angielskim, a co je różni,  i zacznij już od dziś stosować te czasowniki poprawnie podczas konwersacji w języku angielskim. W wideo dowiesz się w jaki sposób poprawnie odmienić te czasowniki w czasie Past Simple i w trzeciej formie czyli tak zwane past participle.