Wymowa w języku angielskim - częste błędy

Ten wpis dotyczy 10 słów, które bardzo często są niepoprawnie wymawiane w języku angielskim i ma Ci pomóc uzmysłowić sobie, że ucząc się języka nie wolno Ci ignorować albo zaniedbywać wymowy słów.

Wymowa w języku angielskim? Dlaczego taka ważna? Yyyyyy….. bo inaczej zapisujemy słowa i inaczej je czytamy.

Pewnie nie zaskoczy Cię, że ucząc się języka angielskiego należy zwracać szczególną uwagę na wymowę i nie mam tutaj na myśli dążenia do perfekcji by brzmieć jak rodowity użytkownik języka angielskiego czyli jak Brytyjczyk czy Amerykanin. Chodzi po prostu o to by przestrzegać podstawowych zasad by móc się swobodnie komunikować w języku angielskim i być po prostu zrozumianym. Niepoprawne wymawianie słów utrudnia naszemu rozmówcy zrozumienie tego co chcemy powiedzieć w języku angielskim albo jeszcze gorzej – całkowicie uniemożliwia komunikację prowadząc do językowych nieporozumień. Nie ma chyba nic gorszego niż zmieszana mina na twarzy naszego rozmówcy podczas konwersacji, a przecież sama już próba podjęcia rozmowy w języku angielskim dla osoby uczącej się może być wystarczająco stresująca. No i właśnie taki zmieszany wyraz twarzy naszego rozmówcy może nas dodatkowo zbić z tropu i podciąć nam skrzydła by w ogóle coś powiedzieć, dlatego właśnie spieszę z pomocą. Dzisiejszy film zatem dotyczy 10 często niepoprawnie wymawianych słów w języku angielskim. Słowa te wybrałam randomowo na podstawie wieloletnich obserwacji, gdy nauczałam innych. Obejrzyj klip by dowiedzieć się jak wypowiedzieć następujące słowa w języku angielskim:

receipt

paragon

comfortable

wygodny

tired

zmęczony

doubt

wątpić/wątpliwość

island

wyspa

climb

wspinać się

delete

usuwać/kasować

author

autor

birthday

urodziny

disposable

jednorazowy

 

Naucz się poprawnej wymowy tych słów i nie popełniaj więcej błędów używając ich w konwersacji. Zobaczysz, że komunikując się w języku angielskim będziesz zrozumiany……. no bo o to przecież właśnie chodzi.

 

Enjoy watching😊